Druk 3D

Jeśli masz ciekawy pomysł i chciałbyś go urzeczywistnić skontaktuj się z nami!

            Nasz oferta usług została poszerzona o drukowanie 3D. Jest to proces, który polega na wykonywaniu trójwymiarowych, fizycznych obiektów na bazie komputerowych modeli stworzonych w dowolnym programie służącym do projektowania przestrzennego lub płaskiego. Zanim jednak dany obiekt zostanie wydrukowany program obsługujący drukarkę musi dokonać podziału modelu na warstwy i jeśli jest to konieczne wygenerować struktury podporowe. Dopiero wtedy następuje wytłaczanie małych porcji ciekłego materiału termoplastycznego (technologia FDM), tworząc kolejne warstwy.

Materiały, jakie stosujemy do druku:

- ABS – jego największą zaletą  jest duża udarność, twardość oraz odporność na zarysowania. Materiał ten ma duże zastosowanie w przemyśle. Produkuje się z niego obudowy aparatury elektronicznej czy też sprzętu AGD, a ponadto elementy wnętrz samochodowych, sprzęt sportowy, elementy mebli. To właśnie z tego materiału wytwarza się klocki LEGO.

- PLA – mimo, iż posiada podobne właściwości do materiału ABS to jednak jest mniej sprężysty i bardziej kruchy. Jego zaletą jest to, że jest biodegradowalny, a w procesie druku nie wymaga mocnego nagrzania drukarki 3D ani podgrzewania stołu, gdyż nie kurczy się. Przez owy fakt uważany jest za materiał łatwiejszy w druku. Co ważne, podczas topnienia jego wytwarzany jest przyjemniejszy zapach, a sam prototyp charakteryzuje się niską palnością. PLA ma szerokie zastosowanie – w medycynie, farmacji, przemyśle opakowaniowym, a także w produkcji odzieży sportowej, mebli i ich wyposażenia. Ponadto wytwarza się z niego folie ogrodnicze, systemy kontrolowanego dostarczania nawozów i pestycydów, biodegradowalne: doniczki, worki na śmieci, torby, siatki na owoce i ważywa, jednorazowe talerze, kubki, a także sztućce.

Zestaw dostępnych barw: biały, szary, czarny, czerwony, niebieski, zielony, żółty, fioletowy.

Oferujemy nie tylko drukowanie gotowego modelu 3D dostarczonego przez klienta, lecz także stworzenie projektu dostosowanego do jego wizji i potrzeb. Koszt wydruku modelu 3D, a należy podkreślić, że jest on stosunkowo niewielki, uzależniony jest od następujących czynników:

- objętości zużytego materiału modelowego,

- objętości materiału podporowego,

- czasu drukowania. Dodatkowo klient ponosi koszty wynikające z ewentualnego zaprojektowania modelu 3D przez naszą firmę.

Stosowana przez nas technologia FDM w porównaniu do pozostałych technik prototypowania, pozwala uzyskać bardzo dokładne a zarazem funkcjonalne prototypy, gdyż możliwe jest poddanie ich obróbce np. malowanie, chromowanie, szlifowanie czy też wiercenie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress